نرم افزار های مناسب برای پایان نامه های کامپیوتر و فناوری اطلاعات

نرم افزار های مناسب برای پایان نامه های کامپیوتر و فناوری اطلاعات

نرم افزار های مناسب برای پایان نامه های  کامپیوتر و فناوری اطلاعات را اگر بخواهیم نام ببریم، بسیار زیاد هستند ولیکن نرم افزارهایی که موسسه پروژه دات آرت در سال های فعالیت خود با آنها برخورد داشته و از سوی اساتید راهنما برای انجام پایان نامه به دانشجویان معرفی شده اند برای رشته های کامپیوتر و فناوری اطلاعات شامل موارد زیر میباشند.

۱- متلب

۲- نرم افزار داده کاوی ویکا

۳- نرم افزار شبکه ns-2

۴- شبیه ساز شبکه opnet

۴- شبیه ساز شبکه omnet

نرم افزار متلب و ویکا مناسب برای پایان نامه های کامپیوتر و فناوری اطلاعات

نرم افزار متلب یکی از کاربردی ترین نرم افزارهای رشته های مهندسی و خصوصآ  کامپیوتر است که فضای برنامه نویسی بسیار مناسبی دارد و جعبه ابزار کاملی برای کمک به شبیه سازی سیستم های مختلف در آن قرارداده شده است. از تولباکس های این نرم افزار میتوان برای داده کاوی و روش های مختلف آن که در بسیاری از پایان نامه های فناوری اطلاعات(مانند سیستم های تشخیص نفوذ در شبکه یا کامپیوتر، گراف های مسیریابی در شبکه ها و…) بهره برد. بسیاری از کدگذاری ها و روش های ارتباطی بصورت پیش فرض در تولباکس این نرم افزار موجود است.

همچنین انواع روش های بهینه سازی مانند الگوریتم ژنتیک، مورچگان، ازدحام ذرات و… در جعبه ابزار متلب موجود است که میتوان در شبیه سازی پایان نامه های رشته های کامپیوتر و فناوری اطلاعات از آنها بهره جست. البته بایستی ذکر کنیم که متلب اگرچه بسیار پرکاربرد است ولیکن به هیچ وجه شبیه ساز شبکه نیست و تنها محاسبات شبکه را میتوان با کدنویسی و استفاده از جعبه ابزار متلب برای پایان نامه مورد نظر استفاده نمود.

نرم افزار ویکا یک المان داده کاوی میباشد که در بسیاری از تز های رشته های کامپیوتر و فناوری اطلاعات که با استفاده از داده کاوی انجام میشوند، کاربرد دارد. پایان نامه هایی مانند سیستم های تشخیص نفوذ در شبکه یا  کامپیوتر، گراف های مسیریابی در شبکه ها و… را میتوان باویکا انجام داد.  موضوع هایی که از انواع روش های درختی، یادگیری ماشین، الگوریتم های بیز استفاده میکنند را با این شبیه ساز انجام می دهند.

نرم افزار های مناسب برای پایان نامه های کامپیوتر و فناوری اطلاعات

نرم افزار ویکا برای پایان نامه های کامپیوتر و فناوری اطلاعات

نرم افزار شبکه مناسب برای پایان نامه های کامپیوتر و فناوری اطلاعات

نرم افزارهای شبکه متداول که در شبیه سازی پایان نامه های رشته های کامپیوتر و فناوری اطلاعات استفاده میشوند، شامل ns-2،آپنت وآمنت هستند که شبیه ساز شبکه هستند و پایان نامه ای که با موضوعات اصلی شبکه مانند پروتکل های مسیر یابی (روتینگ)، شبکه های حسگربیسیم و لایه های مختلف شبکه سروکاردارند، حتما بایستی با این شبیه سازها انجام شوند و متلب فقط در محاسبات نهایی بکار می آید. هیچگاه یک پروژه  رشته  کامپیوتر و فناوری اطلاعات که با لایه های شبکه سروکاردارد را نمیتوان با متلب انجام داد، زیرا مفاهیمی مانند پکت، روتینگ و … برای متلب بیگانه است.

نرم افزار اپنت برای پایان نامه های کامپیوتر و فناوری اطلاعات

نرم افزار اپنت برای پایان نامه های کامپیوتر و فناوری اطلاعات

موسسه مشاورین پروژه دات آرت قادراست که کلیه پروژه های رشته های کامپیوتر و فناوری اطلاعات که با نرم افزارهای نامبرده شده قابل انجام هستند را برای شماعزیزان مشاوره و آموزش دهد.

مشاورین پروژه دات آرت
۱۴ آذر ۱۳۹۶
1126 بازدید