کاربرد نرم افزار متلب در شبیه سازی پایان نامه

نرم افزار متلب در شبیه سازی پایان نامه

نرم افزار متلب در شبیه سازی پایان نامه های برق و کامپیوتر بسیار پرکاربرد میباشد و به جرات میتوان گفت بیشتر از ۷۰% پایان نامه های برق و کامپیوتر و حتی سایر رشته های فنی و علوم پایه با استفاده از نرم افزار شبیه ساز متلب انجام شده است. البته کاربرد لفظ شبیه ساز برای نرم افزار متلب زیاد درست نیست، زیرا مطلب یک نرم افزار برنامه نویسی و کدنویسی است که دارای دستورات و توابع کاربردی بسیار زیادی میباشد که میتوان با استفاده از آنها بیشتر سیستم های مهندسی را شبیه سازی نمود.

من گفتم بیشتر سیستم ها، ولی اگر بخواهیم دقیقتر بگوییم تمامی سیستم های مهندسی ارائه شده در پایان نامه ها را میتوان با متلب شبیه سازی نمود، ولیکن برخی سیستم ها آنقدر پیچیدگی دارند که کدنویسی آنها در مطلب بسیار وقت گیر و زمانبر است و در این موارد دانشجو سعی میکند که از یک پکیج شبیه سازی برای پایان نامه خود استفاده نماید.اجازه بدید بیشتر توضیح دهیم، اگر شما یک دانشجوی ارشد رشته مخابرات میدان باشید، و بخواهید میدان مغناطیسی را در یک موحبر در پایاننامه نهایی خود ارائه نمایید، میتوانید با استفاده از روش های عددی در الکترومغناطیس موجبر را به ناحیه های کوچک مش بندی نمایید و با کدنویسی در متلب تمامی میدانهای الکتریکی ومغناطیسی و خروجی های مورد نیاز را بدست آورید.

نرم افزار متلب در شبیه سازی پایان نامه

نرم افزار متلب در شبیه سازی پایان نامه

پکیج شبیه ساز یا متلب برای پایان نامه

لیکن بعلت ضعف دانشجویان در کدنویسی و یا فقدان زمان، اکثرآ ترجیح میدهند از پکیج های شبیه سازی cst یا hfss بهره ببرند. در حقیقت این پکیج ها در متلب یا یک زبان برنامه نویسی بسیاری از کدهای لازم برای تحلیل ساختار موجبر را قبلآ نوشته اند و فقط تنظیمات گرافیکی کاربر پسند را دراختیار دانشجو قرار میدهند و دانشجو به راحتی شکل موجبر را رسم نموده و با چند دکمه خروجی های مورد نظر را دریافت میکند.

اگر چه پکیج ها را میتوان بعنوان یک ابزار بکاربرد ولی هیچگاه آنها جای کدنویسی در متلب را نخواهند گرفت، زیرا دانشجویی که ساختار را با کدنویسی در مطلب شبیه سازی کرده است، براحتی میتواند تغییرات را اعمال کند و شبیه سازی دقیق انجام دهد که با ساخت تجهیز و اندازه گیری تطابق دارد. در پکیج ها همواره تنظیماتی از دید کاربر دور میماند ولیکن در کدنویسی متلب هرگز چنین اتفاقی نخواهد افتاد.

تمامی پکیج های دیگر نیز چنین وضعیتی دارند، پکیج اسپایس یا اچ اسپایس را درنظر بگیرید، اگر شما روش مونت کارلو را بلد باشید براحتی میتوانید مدارات دیجیتال یا آنالوگ پایان نامه خود را در متلب شبیه سازی نمایید. یا نرم افزار شبکه ns-2 و امنت برای تحلیل شبکه میباشد که بسیار هم پردردسر هستند، شما اگر بر روی شبکه و مفاهیم روتینگ، پکت و…مسلط باشید، خیلی راحت تر از یادگیری پکیج های پردردسر لینوکسی میتوانید شبکه را با کدنویسی در مطلب(البته کدنویسی زیاد و پرحجم) شبیه سازی و تحلیل نمایید.

پروژه دات آرت و آموزش متلب

مشاورین پروژه دات آرت با توجه به پایان نامه شما، قسمت مورد نیاز برای شبیه  سازی پایان نامه تان را با هزینه ای معقول و در کمتر از ۵ جلسه بصورت اینترنتی و آنلاین یا بصورت حضوری به شما آموزش میدهد، بطوریکه شما پس از آموزش بتوانید براحتی پایان نامه تان را با متلب شبیه سازی نمایید و هیچ مشکلی نداشته باشید. در ضمن بعد از آموزش نیز مشکلات شما را در شبیه  سازی پروژه تان رفع خواهد نمود و خدمات را بصورت کامل گارانتی مینماید.

پک های آموزشی متلب که در بازار و اینترنت موجود است، اگر چه سودمندهستند ولیکن بسیار مبتدیانه و وقت گیر هستند و فقط شما را با قسمتهای ابتدایی متلب آشنا میکنند و در این آموزش ابتدایی نیز همه قسمت های ابتدایی متلب را آموزش میدهند، در صورتیکه برای شبیه سازی پایاننامه شما بسیاری از این قسمت ها نیاز نیست و چیزی جز تلف کردن وقت شما انجام نمیدهند.

شما نیاز ندارید که مطلب را بعنوان یک درس تئوری یاد بگیرید و اصلن بعلت حجم زیاد متلب این امکانپذیر نمیباشد، شما نیازمند قسمت های مرتبط و لازم برای شبیه سازی پایاننامه خود هستید و این نکته ای است که در آموزش های مشاورین پروژه دات آرت رعایت میگردد و بصورت خصوصی قسمت های مرتبط به شما آموزش کامل داده میشود. البته این پکیج های عمومی بازار برای آشنایی مقدماتی خالی از فایده نیستند و ما قصد انکار و نفی آنها را نداریم.

مشاورین پروژه دات آرت
۲۰ آذر ۱۳۹۶
948 بازدید